Zaznacz stronę
Jak sprawić, by sprzątanie domu stało się przyjemną czynnością? Kilka praktycznych wskazówek

gru 23, 2021 | porady, pielęgnacja auta

Dom to miejsce, do którego każdy wraca po ciężkim dniu pracy. Tam czuje się bezpiecznie i spokojnie, spędza czas z rodziną i zbiera energię na podjęcie kolejnych wyzwań. O dom należy odpowiednio dbać, by móc z przyjemnością oddawać się odpoczynkowi. Niewiele osób jednak zalicza sprzątanie do przyjemnych czynności. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą ułatwić nawet takie zajęcie.

Jak zadbać o czystość w domu?

Przede wszystkim należy pamiętać, że sprzątanie to nie tylko odkurzanie podłóg i ścieranie kurzu z mebli. Trzeba dokładnie wyczyścić wszystkie zakamarki, by przestrzeń nie tylko prezentowała się dobrze, ale również była bezpieczna dla domowników. Powinno się też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu podczas sprzątania – ważne jest używanie rękawiczek ochronnych, ponieważ środki chemiczne mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę. 

Równie istotny jest wybór odpowiednich preparatów. Wierzymy, że nauka i postęp muszą służyć i przynosić korzyści przy codziennych czynnościach. Zazwyczaj, kiedy ludzie słyszą o nanotechnologii, uważają ją za coś bardzo odległego od „prawdziwego” życia. Jednak to błędne przekonanie. Nanotechnologia może posłużyć nawet w tak zwyczajnych zajęciach jak sprzątanie domu. 

Jakich preparatów użyć, by sprzątanie było łatwiejsze?

Firma Nasiol proponuje kilka produktów, pozwalających na naniesienie powłok ochronnych na wiele powierzchni, przez co sprzątanie będzie łatwiejsze i szybsze. Drewno, ceramika, szkło, metal i tekstylia to materiały, które można znaleźć w większości domów. każdy z nich ma specjalne wymagania, jeśli chodzi o pielęgnację i czyszczenie. 

Pierwszym z przydatnych produktów jest Nasiol Home Shine, czyli powłoka do ceramiki i szkła. Dzięki właściwościom hydrofobowym materiał odpycha cząsteczki wody, przez co na powierzchni nie powstają zacieki i smugi. Home Shine gwarantuje, że na ceramice i szybach nie osadzi się brud.

Nasiol Hometex to z kolei unikalna nano powłoka w spreju, która zapewnia skuteczną ochronę wszystkich elementów tekstylnych i tkanin w domu. Po zastosowaniu dodatkowej ochrony tego typu niestraszne będą rozlane na tapicerkę kanapy kawa czy wino. To również doskonała ochrona przed śladami zostawianymi przez zwierzęta domowe.

Do ochrony drewna polecamy natomiast preparat Nasiol HomeWood. Nadaje powierzchniom drewnianym właściwości hydrofobowych, chroni przed promieniami UV, drobnymi zarysowaniami i insektami. Usunięcie błota czy kurzu z drewnianych powierzchni nie będzie już problemem. 

Sprzątanie domu z reguły nie jest przyjemnym zajęciem. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym cały proces będzie dużo krótszy. Pokrycie materiałów nano powłokami gwarantuje, że żmudne szorowanie powierzchni stanie się przeszłością – wystarczy jedynie przetrzeć zakurzone miejsce mokrą ściereczką, a następnie je osuszyć. Potem pozostaje tylko cieszyć się lśniącym czystością mieszkaniem. 

Nasiol Home Shine - nano powłoka do powierzchni szklanych i ceramicznych
Nasiol Home Shine – nano powłoka do powierzchni szklanych i ceramicznych
Nasiol Home Tex - nano powłoka zabezpieczająca materiały
Nasiol HomeTex – nano powłoka zabezpieczająca materiały
Nasiol HomeWood - powłoka do zabezpieczania drewna naturalnegool HomeWood
Nasiol HomeWood – powłoka do zabezpieczania drewna naturalnego HomeWood