Zaznacz stronę
Jak nadać połysk płytkom ceramicznym i utrzymać je w czystości przez długi czas?

paź 28, 2021 | porady, pielęgnacja auta

W Internecie – również na naszym blogu – znaleźć można dużo artykułów na temat czyszczenia i ochrony lakieru samochodowego oraz wnętrz pojazdów. Niewiele jednak wiadomo o konserwacji materiału, który można znaleźć w każdym mieszkaniu. Mowa tutaj o płytkach ceramicznych, tak często używanych do wykańczania kuchni czy łazienek. Jak dobrze zadbać o płytki i czy warto stosować na nich nano powłokę? Oto kilka praktycznych wskazówek. 

Jak czyścić płytki ceramiczne?

Na początek należy usunąć wszelkie zabrudzenia, by przygotować powierzchnię do nałożenia warstwy ochronnej. Można użyć do tego łagodnego środka czyszczącego i czystej wody. Powinno się wystrzegać roztworów kwasowych, ponieważ mogą one niszczyć powierzchnię płytek. Gąbka do mycia musi być miękka, by nie pozostawić na płytkach rys. Kolejny krok to wyczyszczenie fug. Zalecamy użycie do tego starej szczoteczki do zębów – to rozwiązanie bardzo praktyczne, skuteczne i nie wymaga wydawania pieniędzy na specjalną szczoteczkę, której używa się sporadycznie. Ostatni etap to dokładne osuszenie płytek za pomocą czystej ściereczki. Najlepszym materiałem będzie mikrofibra, ponieważ ma ona najlepsze właściwości chłonne. 

Czy warto używać powłoki ceramicznej na płytkach?

Nasiol Home Shine - nano powłoka do powierzchni szklanych i ceramicznych
Nasiol Home Shine – nano powłoka do powierzchni szklanych i ceramicznych

Zdecydowanie tak! Nałożenie na płytki powłoki ceramicznej pozwoli na znaczne przyspieszenie procesu czyszczenia, ponieważ innowacyjna nano formuła sprawia, że brud, woda czy inne płyny nie osadzają się na powierzchni. To nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Powłoka ceramiczna Home Shine firmy Nasiol chroni płytki w łazience i kuchni, sprawiając, że są one odporne na zużycie, uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych, takich jak osady wapienne, grzyby czy tłuszcz. Ponadto nadaje powierzchniom ceramicznym efekt gładkości i czystości. Chroni powierzchnie przed wyblaknięciem pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Produkt ten nadaje się także do używania na płaszczyznach szklanych. Doskonale sprawdzi się jako środek czyszczący nie tylko do płytek, ale również okien, kabin prysznicowych czy umywalek. 

Nałożenie nano powłoki na płytki oraz inne szklane i ceramiczne przedmioty codziennego użytku pozwoli nie tylko na ich ochronę, ale również sprzątanie będzie łatwiejsze i zdecydowanie krótsze. Powłoka chroni przed osadzaniem się brudu, wystarczy zatem jedynie przetrzeć powierzchnie mokrą ściereczką i gotowe – będą czyste i błyszczące.