Zaznacz stronę
Czy warto stosować ochronę lakieru w nowym samochodzie?

wrz 16, 2021 | porady, pielęgnacja auta

Nowy samochód zawsze wygląda olśniewająco. Gładka warstwa lakieru błyszczy się, odbijając promienie słoneczne. Szybko jednak na nieskazitelnej powierzchni mogą pojawić się rysy i zadrapania. Podczas jazdy samochód narażony jest na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych – odpryskujących spod kół kamieni, gradu, promieniowania ultrafioletowego czy ostrych drobinek kurzu. Czy warto stosować dodatkową ochronę lakieru na nowym samochodzie? Wyjaśniamy, co zrobić, by lakier przez długi czas zachwycał idealnym wyglądem. 

Ochrona lakieru samochodu – czy powinno się ją stosować?

Zazwyczaj producenci samochodów stosują cienką warstwę lakieru, by ograniczyć koszty produkcji. Karoseria jest więc narażona na celowe lub niecelowe zarysowania. Zadrapania powstają przez przypadek, w wyniku działania warunków atmosferycznych (na przykład przez opady gradu czy kwaśne deszcze) lub innych czynników zewnętrznych, jak kamienie lub opadające z drzew gałązki. Zagrożeń jest tak wiele, że powstawanie rys jest właściwie kwestią czasu. 

Przez lata najpopularniejszą formą ochrony lakieru był wosk, obecnie coraz częściej użytkownicy samochodów decydują się na zabezpieczenie karoserii za pomocą powłoki ceramicznej. Trzeba jednak dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego preparatu. Produkty od niektórych producentów wymagają nałożenia kilku warstw. Firma Nasiol proponuje z kolei jednowarstwowe powłoki (między innymi ZR53 i NL272), więc w celu zapewnienia pełnej ochrony wystarczy jedna aplikacja. 

Powłoka ceramiczna nie tylko zmniejsza ryzyko zarysowań, ale również sprawia, że lakier ma ładny połysk, a kolor jest głębszy i bardziej intensywny. Dodatkowo gwarantuje, że woda będzie spływała szybciej, zapobiegając powstawaniu korozji. Kolejną przewagą nad woskiem jest fakt, że powłoka ceramiczna utrzymuje się na powierzchni pojazdu do pięciu lat, a wosk należy nakładać średnio raz na dwa/ trzy miesiące.

Nasiol-NL272-5-o-letnia-nanowarstwowa-powłoka-ceramiczna-9H
Nasiol NL272 – 5-o letnia nanowarstwowa powłoka ceramiczna 9H
Nasiol ZR53 - 3 letnia powłoka nano ceramiczna do lakieru, twardość 9H
Powłoka ceramiczna Nasiol Nasiol ZR53 – 3 letnia powłoka nano ceramiczna do lakieru

Ochrona prosto z salonu czy na własną rękę?

Podczas zakupu samochodu w salonie sprzedawcy zazwyczaj proponują możliwość nałożenia warstwy ochronnej lakieru. Cena tej usługi jest na ogół wysoka, a jednocześnie nikt nie wyjaśnia, na czym dokładnie polega ta ochrona, jak działa i kto ją produkuje. Czasem lepiej zdecydować się na samodzielny zakup preparatów i nałożenie powłoki przez profesjonalistów.

Firma Nasiol specjalizuje się w produkcji nano powłok i oferuje produkty, które zapewniają niezawodną ochronę nowego lakieru samochodowego. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest cena. Nasze produkty sprzedajemy w uczciwych cenach, które – nawet po doliczeniu kwoty, którą będzie trzeba zapłacić w warsztacie – są niższe niż te oferowane przez salony samochodowe.

Nasiol NL272 zapewnia najwyższy poziom ochrony lakieru samochodowego. Posiada unikalną formułę, opartą na nanotechnologii, która wykazuje dużą wydajność i wyjątkową trwałość. Dzięki takiemu zabezpieczeniu lakierowi nie zagrożą żadne czynniki, które mogą powodować zarysowania. 

Podsumowując – czy warto stosować ochronę lakieru na nowym samochodzie? Zdecydowanie tak. Czy powinno się decydować na ochronę lakieru proponowaną w salonie? Niekoniecznie. To rozwiązanie nieekonomiczne i jednocześnie bardzo niepewne. Lepszym rozwiązaniem będzie kupienie sprawdzonych produktów bezpośrednio od producenta, uzyskując gwarancję, że ochrona faktycznie będzie skuteczna.